Vernisáž – CE ZA AR 2018

Dátum podujatia neurčený

Predstavenstvo slovenskej komory architektov a Nová Vlna vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy CE ZA AR 2018 všetkých prihlásených a nominovaných diel a laureátov ceny
_____________________________________________________

VERNISÁŽ VÝSTAVY
v 19:00 v Ateliéri budovy NOE (4. poschodie)
Hudobný hosť: Michal Polák

Výstava potrvá od 9. 5. do 31. 5. 2019
Ateliér je sprístupnený v pracovné dni od 10:00 do 17:00.
V prípade záujmu v iné ako pracovné dni, prosím kontaktujte vopred na 0948 455 543.
_____________________________________________________

Slovenská komora architektov vyhlásila 18. ročník prestížneho ocenenia Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru CE ZA AR 2019. Poslaním Ceny je zvýšiť informovanosť verejnosti o práci architekta v spoločnosti, o význame tejto profesie a o jej vplyve na tvorbu prostredia. Cieľom Ceny je tiež prezentácia a podpora architektonickej tvorby členov Slovenskej komory architektov prostredníctvom prezentácie prihlásených a ocenených diel.

Úlohou ocenenia CE ZA AR je zdôrazňovať kultúrnu hodnotu architektonických diel, podporovať excelentnosť profesionálnych výkonov architektov, no predovšetkým kultivovať verejné povedomie o nutnosti rozvoja kvalitnej architektúry, ako základného princípu zvyšovania kvality prostredia vytváraného výstavbou. Práve z toho dôvodu Slovenská komora architektov každoročne prezentuje nominované diela, ako najlepšie architektonické diela s osobitným významom v jednotlivých kategóriách, ktoré si pre svoju originalitu a výnimočnosť zaslúžia osobitnú pozornosť.